Funkisgruppa i GKK

Grenland Klatreklubb arrangerer klatrekvelder med tilrettelegging for barn og unge mellom 6 – 18 år som har en fysisk funksjonsnedsettelse eller en utviklingshemning. Alle barn må ha med seg en foreldre/ foresatt som kan sikre når barnet klatrer. Dette krever at den voksne har enten topptaukort/ topptaukurs eller brattkort.

For å være med må man være medlem av Grenland klatreklubb. Dette registreres i MinIdrett, søk opp Grenland klatreklubb og merk av for medlemskap. Dette koster kr. 400,- for enkeltmedlem eller kr 800,- for familie på inntil 2 voksne og 2 barn under 13 år.

I tillegg betales det treningsavgift på kr 250,- per halvår. Treningsavgift betales inn på klubbens konto nr. 2670.08.20237 ved kasserer Kevin Dring.   

Når: onsdager kl. 16.30 – 18.30. Hvor: Klatreveggen i Skien Fritidspark. Aldersgruppe: 6 – 18 år. 

Klatring er en aktivitet som mange kan mestre og som blant annet kan bidra til økt muskelstyrke, bedret balanse og koordinasjon, glede og sosialt samvær.

Kan dette være interessant for deg eller noen du kjenner?